Utst. resultat Avel- & Uppfödning

Little Joyment´s Kennel

 

Uppfödare dvärgschnauzer Trimning och inackordering

Miniatureschnauzer Breeders Grooming and Lodging

 

Vårat första år i

Avels- och Uppfödarklass

2016

 

SydskaKK Internationella Utställning i Eslöv 11 September

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

 

Domare: Lisbeth Campbell

I BIS-finalen Uppfödarklass placerade vi oss som BIS 4:a

 

Domare: Dimitrios Antonopoulos

 

VäKK Nationella Utställning i Backamo den 28 Augusti

I BIS-finalen Uppfödarklass placerade vi oss som BIS 2:a

 

Domare: Paul Scanlon

SSPK Nationella Utställning i Höganäs 10 September

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

 

Domare: Josef Fertig

 

Skriv gärna något i vår gästbok

Tryck på länken nedan:

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 4:a

 

Domare: Karin Sjöholm Östlund

I BIS-finalen Uppfödarklass placerade vi oss som BIS 1:a

 

Domare: Eva Nielsen

BKK Nationella Utställning i Ronneby den 14 Augusti

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

 

Domare: Nemed Davidovic

I BIS-finalen Uppfödarklass placerade vi oss som BIS 3:a

 

Domare: Hans Almgren

JHKK Internationella Utställning i Svenstavik den 6 Augusti

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

Vi har dock ingen bild på detta

 

Domare: Laning Vrethammar Ch

VKK Internationella Utställning in Ransäter den 30 Juli

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

 

Domare: Nils Molin

WKK Internationella Hundutställning i Köping den 23 Juli

 

I BIS-finalen Avelsklass placerade vi oss som BIS 2:a

Vi har dock ingen bild på detta

 

Domare: Martin Johansson

HäKK Internationella Hundutställning i Alfta den 9 Juli

I BIS-finalen uppfödarklass placerade vi oss som BIS 2:a

Vi har dock ingen bild på detta

 

Domare: Vera Hubenthal

SÄKK Nationella Hundutställning i Borås den 3 juli 2016

I BIS-finalen för avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

Från vänster: Ella, Melvin, Tingeling, River och Maiken

här tillsammans med Heidie, Josse, Johan, Jag och Cilla

 

Domare: Henril Skog

 

I BIS-finalen uppfödarklass placerade vi oss som BIS 4:a

Från vänster: Melvin, River, Tineling och Maiken tillsammans med Heidie, Jag, Josse och Cilla

 

Domare: Ursala Ralfe

SSPK Nationella Utställning i Borås den 2 juli 2016

I BIS-finalen avelsklass placerade vi oss som BIS 1:a

Här Ella med valpar och Åsa, Heidie, Johan och Josse

 

Domare: John Rowton

I BIS-finalen uppfödarklass placerade vi oss som BIS 2:a

Från vänster: Annie, River, Tingeling och Melvin

tillsammans med Heidie, Johanoch Josse

 

Domare: Gunnel Adlercreutz

Nationell Utställning i Vännäs den 19 juni 2016

I BIS-finalen placerade vi oss som BIS 1:a i Avelsklass med Ella och hennes valpar

Från vänster: Ella, Annie, Melvin, River och Tingeling

 

Domare: Martin Johansson

I BIS-finalen placerade vi oss som BIS 2:a i Uppfödarklass

Från vänster:

 

Domare:

Internationell Utställning i Hässleholm den 22 maj 2016

I BIS-finalen placerade vi oss som BIS 3:a i Avelsklass med Ella och hennes valpar

Från vänster: Heidie med Ella, Frida T. med Melvin, Jr. handler med Tingeling, Maria L. med Annie och Jag med River

 

Domare: Karl-Erik Johansson